D vitamininin faydaları güneşten rol çalıyor!

7 Ağustos 2017

Mevsim gözetmeksizin grip oluruz, C vitamini koşar imdadımıza. Cildimiz havaların etkisiyle kurur bir bakmışız B vitamini yanı başımızda. Saçlarımız kendini kaybeder; kırılır, bozulur E vitamini süper kahramanımız olur. Bu vitaminlere aşinayız, eksik olmasınlar her an bizimleler. Fakat bir vitamin var ki faydaları saymakla bitmiyor; D vitamini. Güneşten aldığımız en büyük faydalardan biri olan D vitamini hakkında bilinmeyenleri derledik sizin için.

D vitamini desteği sağlayan gıda takviyelerinden yararlanabilirsiniz. Özellikle çocuk ve yetişkinlerde günlük alınması gereken D vitamini ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılan bir üründen bahsetmek isteriz; WELLCARE VİTAMİN D3. WELLCARE VİTAMİN D3, ağız yoluyla alındığında önce ağızdan sonra bağırsaklardan hızlıca emilir ve vücut tarafından aktif D vitaminine çevrilerek D vitamini ihtiyacı karşılanır. Bilimsel çalışmalardan elde edilen verilere göre D3 vitamini D2 vitaminine göre sindirim sisteminden daha hızlı ve daha fazla emilmekte ve daha güçlü etki göstermekte. WELLCARE VİTAMİN D3 ile ilgili tüm detaylara ulaşmak için tıklayın.

 

1- Düşme riskini önler! Yapılan araştırmalara göre 65 yaş ve üstü yaşlılarda, düşme riskini önlüyor. Nedeni de kemikleri güçlendirici etkisi.

2- Göz sağlığını korur. C vitamini vücudumuzu dimdik tutuyorsa, D vitamini de gözlerimizi kartal bakışlı yapıyor diyebiliriz. Göz çevresini güçlendirir, göz sağlığımızı korur.

3- Bazı diyet listelerinin de vazgeçilmezi aynı zamanda. Yapılan araştırmalara göre D vitamininin kilo verme üzerinde de olumlu etkileri var. Yalnız bazı bünyelerde iştah da açabiliyor. Böyle bir sorun olursa gece yatmadan önce içebilirsiniz böylelikle acıksanız bile uyuyor olursunuz. 🙂

4- Kronik baş ağrısı ile derdiniz mi var? D vitamini halleder! Düzenli D vitamini alımı, sizi rahatlatır ve yanı sıra kolesterol seviyenizi de kontrol altına alır.

5- D vitamininin meme ve kolon kanseri riskini azalttığını biliyor muydunuz? Araştırmalar gösteriyor ki zengin içeriği ile D vitamini özellikle meme ve kolon kanser tipinde oldukça önemli bir rol oynuyor.

D vitaminini WELLCARE VİTAMİN D3 gibi faydalı gıda takviyeleri ile tüketebileceğiniz gibi bazı yiyeceklerden de karşılayabilirsiniz. Örneğin peynir, tereyağı, yağlı balıklar, yumurta, balık yağı ve patates D vitamini bakımından zengin. Yazımızın finalinde bir de günlük vitamin gereksinimlerine değinelim isteriz. Bazı araştırmalara göre 0-6 aylık iken 10 mikrogram, 7-12 aylık bebeklerde ise 5 mikrogram tavsiye edilebilir. Tabi en doğru bilgi için işin uzmanına danışmanızı önererek cümlemizi sonlandıralım.

Sağlıklı günler! 😉

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir